Lokalni ucinek chemicke latky

Inovační průmysl využívá desítky tisíc hořlavých a rychlých látek. Parametry plynů a kapalin v síle faktů jsou dokonale rozpoznány a zdokumentovány. Proto je identifikace hrozeb, které přicházejí z jejich přítomnosti v průběhu práce, poměrně cenově dostupná. Situace se zastaví mnohem delikátněji v úspěchu přesunu, skladování nebo zpracování sypkých materiálů. V případě zdánlivě neškodných látek, jako je mouka, dřevo, cukr, kakao, hliník nebo papír ve vědomí prachu, představují vážné nebezpečí výbuchu.

Průmyslové instalace centrálního vysávání jsou doporučeny pro úpravu usazeného prachu z parket, plochých povrchů a konstrukce zařízení a hal. Proto je zaměřen na udržování čistoty v domácnosti, zatímco jediná ochrana pracujících lidí a institucí a zařízení před nepříznivými účinky prachu na současné nebezpečí sekundárních výbuchů. Všechny společnosti, které vyrábějí průmyslová zařízení, musí provést instalaci v souladu s právními normami stanovenými ve směrnici u zařízení.

Důležitý úkol centrálního vysávání:- ochrana zdraví a existence žen působících v bytě proti destruktivním účinkům prachu.- ochrana organizací a zařízení před poruchami způsobenými rušením prachu,- ochrana zařízení a žen, které pracují proti účinkům nekontrolované erupce pylu.

Pozor - nebezpečí výbuchuV případě hořlavých nebo výbušných látek, plynů, prachu, kapalných par nebo hybridních směsí existuje vysoké riziko nekontrolovaného výbuchu. Tento jev může vést ke zničení jednotky pro odstranění prachu a celé jednotky. Podle statistik jsou filtrační jednotky a cyklony zařazeny do skupiny zařízení s vysokým rizikem výbuchu.

Centrální vysávání a výbušná bezpečnostJak bylo uvedeno výše, jedním z nejdůležitějších úkolů centrálního zařízení pro vakuové čištění je minimalizovat riziko sekundárního výbuchu odstraněním tzv. zbytkový prach. Proto řešení maximalizuje výbušnou a požární bezpečnost jednotky, přičemž další redukuje náklady spojené s přizpůsobením instalace procesu požadavkům směrnice ATEX. Je třeba poznamenat, že při úspěchu hořlavých a výbušných prachů musí instalace centrálního vysávání provádět přísné požadavky směrnice ATEX.