Automatizace v logistice

Často v obchodním vybavení vidíme pozici pokladníka na stránkách moderního počítače - často s dotykovou obrazovkou - a fiskální a ekologickou tiskárnu nebo integrovanou do čítače čtečky čárových kódů. Taková řešení se běžně nacházejí ve významných supermarketech a obchodech, které jdou do prodejního řetězce.

Existuje mnoho sortimentů v nich, ceny výrobků se často mění a výrobky se také obvykle prodávají, kdy a obsazují. Existuje tedy potřeba automatizovaných prodejních záznamů a prodejních transakcí produktu přesunutím přes čtečku kódů a kliknutím na jedno tlačítko v počítači.

Obvykle je však tato automatizace nutná. Například, když jdeme zabývat se omezeným obchodem v sousedství, obchodem se zeleninou nebo obchodem s velmi specifickým sortimentem, taková automatizace nebude nutná. Ve formě, kdy si objednáme několik nebo tucet položek produktu jednou za dva týdny a kdy se typ sortimentu příliš často nemění, potřebujeme jen fiskální novitus malé plus. Stačí, když utratíte sortiment na několika nebo tuctech skupinách, z nichž každý poskytne samostatnou PLU a ručně přilepí štítky s hodnotami na jednom produktu. Ve formách, kde není mnoho z tohoto druhu, to není příliš tvrdá práce, a to je rozhodně na všechny opravy v zemi ceny nebo části článků.

Registrační pokladna pro malý obchod je nutností - požadavek daňového úřadu. Pokud má obchod určitou úroveň příjmů, musí tento nástroj použít. Nicméně majitel obchodu, i když podléhá povinnosti zaregistrovat tuto pokladnu a odkazovat na ni při každé transakci, je celý výběr toho, co je chuť pokladny. V úspěchu drobného realitního obchodu stojí za to si vybrat nejjednodušší, nejlevnější model pokladny, který nemá příliš mnoho funkcí, ale je roven službě. Můžeme předem předpokládat, že se jedná o nejdůležitější kritéria pro nás, když kupujeme pokladnu a že se nebudou dlouho měnit.